Spadł z kilku metrów-poradnik najemcy

Wypadek w Rybniku.

„9-letni chłopiec wypadł przez barierki i spadł ze schodów ruchomych w galerii handlowej Focus Mall w Rybniku (woj. śląskie). Dziecko spadło z wysokości kilku metrów. Trafiło do szpitala.

Jak poinformowała nas nadkom. Aleksandra Nowara z rybnickiej komendy, 9-latek po upadku był przytomny. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała go do szpitala.

Tam okazało się, że chłopiec nie ma żadnych złamań. Ma za to obtłuczenia. Prawdopodobnie jeszcze w niedzielę wróci do domu.

Upadek z kilku metrów.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 18 w centrum handlowym Focus Mall w Rybniku przy ul. Chrobrego.

– 9-latek razem z mamą jechał schodami ruchomymi do góry. W pewnym momencie dziecko wychyliło się zza barierki i spadło poziom niżej, zsunęło się na posadzkę – poinformowała nadkom. Nowara.

Jak dodała, chłopiec upadł z wysokości kilku metrów. Matka 9-latka była trzeźwa.

Policja zabezpieczyła monitoring w centrum handlowym, który pomoże ustalić, w jaki sposób dziecko wypadło z platformy”. (Źródło : tvn24.pl)

I powstaje pytanie kto zapłaci odszkodowanie.

Należy pamiętać, że galeria handlowa nie odpowiada ani przed klientami, ani najemcami za nic. Regulaminy są tak skonstruowane, że nikt nie ponosi winy za nic. I odpowiedzialności.

Poczekamy na rozwój wydarzeń. Wypadek jest o tyle istotny, że galerie masowo -na siłę-bo nie ma Klientów, przyciągają dzieci z rodzicami, szkoły czy przedszkola.

Jeszcze w minionym roku w Gemini Park w Bielsku-Białej wynajęto powierzchnie dla „koników”-takich podobnych do tych na biegunach.

Koniki były na prąd. Za kilka złotych dziecko mogło jeździć po pasażu. W regulaminie korzystania z zabawek były wszelkie możliwe zastrzeżenia, że w razie wypadku-winy nie ponosi właściciel, czy galeria handlowa. Koniki szybko zniknęły, bo nie zarabiały na siebie. Elektryczna kolejka też odjechała w siną dal.

Otis

Na zdj. piątkowy poranny remont ruchomych schodów w dworcogalerii krakowskiej. Nie działające schody to kolejny temat. W znanym mi przypadku odcianją Klientów od sklepów. Nikt się tym nie martwi. To nie jest problem zarządu.

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej należy pamiętać, że funkcje galerii handlowych zmieniły się z handlowych-na place zabaw. Może też istnieć zagrożenie, że za wypadek galeria spróbuje obciążyć najemców-w ramach opłat za części wspólne.

Warto w umowie zamieścić paragraf chroniący przedsiębiorcę, aby ten ostatni nie był ciągany po sądach. Warto też, aby szkoły i przedszkola przed wejściem do galerii handlowej dowiedziały się na jakich zasadach ubezpieczane są dzieci. I czy są.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s