Straszą mnie sądem-poradnik najemcy

Być może kiedyś powstanie „Historia pewnego bloga” od kuchni. To znaczy-tego bloga. Otóż  od początku jego istnienia tylko raz spółka zarządzająca galeriami handlowymi gemini park w Bielsku Białej i gemini jasna park w Tarnowie w osobie Krzysztofa Gawła pozwoliła sobie wyrazić żądanie usunięcia fv, którą mi wysłali i którą opublikowałem na blogu.

Skierowałem pana Gawła do kancelarii Henclewski&Wyjatek z Poznania, aby uzasadnili w jakiś sensowny sposób swoje oczekiwanie. Ku mojemu zdumieniu takiej interwencji nie było i słusznie. Bo po co się kopać o detale.

Generalnie galerie handlowe milczą za wyjątkiem Galerii Wileńskiej w Warszawie, która słowami kancelarii prawnej zażądała usunięcia z sieci reportażu zrealizowanego dla Magazynu Express Reporterów pn. „Przeliczeni”.

Więc dziś w ramach „kulis” pewnego bloga cofnijmy się w czasie.

Jest rok 2014-wrzesień.  Zarząd spółki zarządzającej gemini park wprowadza w błąd najemców zarówno podczas komercjalizacji jak i terminu otwarcia nowej części galerii. Zostają na lodzie, z kredytami, długami i co widzą? Uśmiechniętą twarz jednego drugiego i trzeciego. Opowieści o „frekwencji” i tym podobne bzdury. Święte krowy.  Pism, które skierowali do mnie na moje zarzuty-nie opublikowałem, ale niebawem-to zrobię z najwyższą przyjemnością.

Kiedy skontaktował się z nami Express Reporterów zapytałem najemców czy zgadzają się uczestniczyć w programie. Jeden z nich wpuścił ekipę do mieszkania, zaprosił, postawił kawę-normalnie. To była trudna rozmowa- zresztą cały ten gówniany temat powinien ujrzeć światło dzienne w każdej telewizji w tym kraju.

I co się dzieje dalej?

Ekipa programu jest w gemini park, ochrona o tym wie. Generalnie nie jest fajnie dla galerii handlowej,  bo część materiału jest realizowana w nieistniejącej już dziś kawiarni Caffy Factory. W reportażu chciało uczestniczyć więcej najemców z różnych miast w Polsce (Opole, Poznań, Kielce). Ale mówiąc kolokwialnie-się nie załapali. Byli rozczarowani.

Tymczasem w momencie, gdy materiał jest gotowy do emisji nagle część osób w nim uczestniczących wycofuje się. Dogadują się z galerią handlową. Za naszymi plecami. Podpisują „tajne porozumienie” w oparciu o „tajemnicę handlową”. Najemca się wypina ze Stowarzyszenia i występuje z niego.

Co się dzieje dalej? Odkupuję od firmy Lake Love Production zdjęcia filmowe z realizacji, czyli te które się nie znalazły w programie. I w związku z tym, że najemca nas wykiwał-wrzucamy do filmu Przeliczeni tajemnice galerii handlowych i youtuba.

Bo teraz są to moje zdjęcia. I dziś dostaję pismo od kancelarii prawnej-co ciekawe z Krakowa-co ciekawe z tego samego miasta, gdzie swoją siedzibę ma spółka gemini holding-pana Rafała Sonika, filantropa, właściciela dwóch galerii handlowych gemini park w Bielsku Białej i gemini jasna park w Tarnowie. Przypadek? Zbieżność? Cieszę się, że  najemca się odbudowuje. Jak rozumiem spółka uderzyła się w piersi i zwróciła pieniądze spłacając kredyt i wypłacając zadośćuczynienie. To dywagacja. Zatem najpierw przeczytajcie.

 

Czyli krótko mówiąc najemca…straszy mnie sądem. Kobieta u kresu wytrzymałości nerwowej, wydymana przez gemini holding walczy o dobre imię. Więc moja odpowiedź jest następująca panie mecenasie. Proszę skierować sprawę do sądu.

Mogłoby się wydawać, że któraś z urażonych galerii handlowych mnie pozwie tymczasem sądem straszy….najemca.

Dodam, że w awanturze w gemini park nagle dało się obniżyć czynsze…dla najemców. Coś czego nie dało się zrobić przez lata.

I jeszcze jedno. Polubownie to możemy załatwić to tak. Wysyła mi pan wszystkie treści porozumień do publikacji na blogu i wtedy to przemyślę. I odsyłam do kancelarii Henclewski &Wyjatek. Jak rozumiem sprowokował pan drugą część Przeliczonych-tajemnice galerii handlowych.  I dla uspokojenia „pokrzywdzonych najemców”. Sprzedałem 70 filmów po 9,90 zł. Na razie do książek nie wrzuciliśmy. Z youtuba nie usunę. To darmowe. Dla wszystkich. Zarząd OSON-u uznał, że nie będziemy czekać. Tyle.

I jeszcze jedno zarząd jednej z galerii handlowych, którą „okręciliśmy” podczas realizacji zastanawia się czy mnie pozwać. Proszę bardzo. Czekam na proces. Na razie blog jest na 3 miejscu w kategorii biznes i ekonomia w Polsce na platformie blox. Jak w dakarze-idzie w górę. Nie niszczcie ludzi. To jest moje przesłanie.

I jeszcze jedno. Wiecie co ma strach? Wielkie oczy. Jak wilk w bajce o Czerwonym Kapturku. Poza tym nie wiem czy to pismo jest skierowane do mnie jako osoby fizycznej, jako prezesa spółek z. o.o. , spółki cywilnej, Stowarzyszenia, dziennikarza, reportera, bankruta, szkoleniowca, yotubera, blogera? Nie mam pojęcia. Więc proszę doprecyzować to pismo. Tak. Profesjonalnie. Jak należy.

Wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że po jej podpisaniu-jeśli chcesz coś ugrać czyimiś rękoma-to możesz się przeliczyć. 

P.S. Proszę również o kopiowanie filmu z youtuba i przekazywanie go dalej. Zrobią wszystko, aby to zablokować i usunąć. 

P.S. Dzięki za wsparcie werbalne tym którzy się odezwali. Jeśli usuną ten film-bo ja tego nie zrobię-to druga część wyrwie ich z butów. Próbujecie mnie straszyć? Rozważacie pozew? Sugeruję zbiorowy „poszkodowanych galerii handlowych”.

Od jutra rusza dokumentacja drugiej części. Przeliczeni-tajemnice galerii handlowych II.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s