Każdy jest dla nas ważny-poradnik najemcy

Dziś zapraszam do Słupska. Tam psy są lepiej traktowane niż ludzie z upadłej sieci Centro czy tysiące zadłużonych i zniszczonych przez galerie firm.

http://katowice.tvp.pl/21234058/bez-pracy-i-bez-pensji-sklepy-w-likwidacji

00123

Te na oko wyglądające nocniki, to poidła dla zwierząt. W drakońskim upale mogą się napić darmowej wody. Te miski stoją w różnych częściach miasta.

Podobnie jak galerie handlowe, które doprowadziły do „rozkwitu” cały Słupsk i przyczyniły się świetnej kondycji finansowej. Taki można wysnuć wniosek z periodyku dotyczącego nieruchomości gminnych i miejskich w Polsce czyli Investing in Poland.

Na kredowych kartach czytamy o Słupsku. Jak fajnie, jak się rozwija czyli:

-niskie koszty pracy,

-zwolnienia z podatków inwestorów,

-bogate otoczenie biznesu,

-klimat przyjazny inwestorom.

I takie tam. Oczywiście zdjęcie włodarza i lans. Gospodarza Słupska Macieja Kobylińskiego.

Jak wiadomo-byłego wieloletniego prezydenta, który szczycił się na płatnych stronach, że Słupsk to główne centrum handlowe Pomorza Środkowego.  Biznesowa mekka i biznesowy „model zarządzania”. Zapomniał jednak dodać, że w katastrofalnym stanie. Robert Biedroń teraz spija te piankę w wysokości 290 milionów długu i pasztetu na zimno w postaci tego.

00229

Tutaj mieli się kąpać mieszkańcy.

00320

Pustostan straszy,  a Biedroń z kolei prosi premier Kopacz o kasę, bo w mieście-jest pusta, jak puste są niecki, gdzie miała być woda. Rząd wysłupał kampanijnie ponad 4 bańki złotych. To jednak mało. Pasztet pozostał. Kilkadziesiąt milionów poszło się paść.

Słupski aquapark czeka na „wkrótce otwarcie”, a były zastępca prezydenta  być może na „rychłe zamknięcie”. CBA wciąż sprawdza jaki związek miała darowizna firmy z KieIc Echo Investment  z wyborami samorządowymi minionej jesieni. Na razie jednak ziemi w Słupsku- do zarżnięcia-nie brakuje.

00420

Tuż obok dworca czeka działka.

00521

„Bogate otoczenie biznesu”.

00616

Kamienie węgielne czekają.

00716

Brama-na razie-tradycyjna.

00816

Nowocześnie.

00912

I krajobrazowo.

01012

Ten bilboard to reklama …niestniejącej kolejnej galerii handlowej w tym mieście.

01110

A ten rower -pomiędzy jedną upadającą galerią i drugą oraz  wymarłym pasażem to ciekawy pomysł na pozbycie się czynszu. Jak wóz Drzymały. Na kółkach. Kawka, napoje. Sposób na biznes. 

Ale to nie jest b…del na kółkach, który prezydent poprzedni zostawił. To fajny pomysł na taki dzień jak dziś.

0128

Rower bez czynszu i z dachem nad głową. Bez mobbingu, ściemy i biznesowej nadbudowy. Normalnie, na ulicy. Tam, gdzie wracają ludzie.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej warto wiedzieć, że przybywa biznesów na „kółkach”: mini kawiarenek, lodziarni i co ciekawe-to nowość-samochodo-restauracji. Centra handlowe i galerie wynajmują także parkingi i każdy skrawek gruntu (warzywniaki). Jeśli podpiszesz umowę w środku-to na zewnątrz-możesz spodziewać i taniej i szybciej i „modniej”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s