Czeski film-poradnik najemcy

W Świebodzicach kreatywny inwestor zamiast mieszkań zbuduje centrum handlowe. W planie zagospodarowania przestrzennego stoi jak byk, że czeski inwestor ma pozwolenie na mieszkania. I faktycznie będą mieszkania – w sumie trzy sztuki o łącznej powierzchni 90 metrów2 plus taras zaliczany do nich o powierzchni  ponad 2000 metrów i suszarnia z wózkownią o powierzchni prawie 300 metrów. W papierach się zgadza. Na dole tymczasem powstanie centrum handlowe (3000 metrów). Dziś wygląda to tak.

domy2

Inwestor zobowiązanie wykona. Trzy mieszkania są w planie plus wypasiony taras z dodatkami. Tak wygląda mapa z „mieszkaniami”.

domy3

A chodzi o galerię handlową.

domy

Ten przypadek jest o tyle interesujący, że burmistrz , radni i  mieszkańcy są przeciwni. Sprawa trafiła do biura wojewody dolnośląskiego. Na razie nie ma rozstrzygnięcia. Czeski inwestor zachowuje się jak główny bohater w czeskim filmie. W tym przypadku jednak wiadomo o co chodzi.

Świebodzice liczą ok.23.000 mieszkańców. Bezrobotnych ok. 3000 osób.  Mieszkańcy na forach  spekulują ile kasy weźmie wojewoda. Jest szansa jednak, że nie weźmie. Nie zdąży. Wojewodowie powoli pakują manatki i szukają nowej roboty. Może zatrudni ich-czeski inwestor.

wniosek: przed podpisaniem umowy w  galerii handlowej pamiętaj, że można się tam spodziewać CBA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s