Molochy złudzeń i „umowy najmu”-poradnik najemcy

Kilka sygnałów od czytelników. Najpierw z Wrocławia.

 

– „Złożyliśmy wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości – mówi Marzena Krupińska, prezes zarządu tej spółki. Jej upadłość nie oznacza końca popularnej marki STP Multifood – Centrum Kuchni Polskiej działało na zasadzie franczyzy”.  Cały materiał tutaj:

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/koniec-jedzenia-na-wage-trzy-restauracje-stp-zamkniete,9845804/

„Nie znam się, ale myśl przyszła mi taka, że kolejną spółką chcą się ratować; coś mi też mówi, że gdyby nie pchali się do GH, wszystko byłoby dobrze. Pozdrawiam z Wrocławia miasta przesyconego molochami złudzeń”.

I z Gniezna. Były najemca CH Max wrócił tam gdzie czynsze pozwalają funkcjonować.

 fajki_1

I z Bielska Białej.

„WITAM.
3000 miejsc pracy ???
Proponuję zarchiwizować tego newsa i sprawdzić np. za 3 lata:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/3-tys-nowych-miejsc-pracy-w-powstajacym-centrum-ha ndlowym-posnania/0wpg1t

M.”

I Warszawy jest taki.

Temat retailu, „umów najmu”, skandalicznego traktowania ludzi, niszczenia małej przedsiębiorczości trafił do Kancelarii Prezydenta, a ściślej-do jego reprezentantów. Kilka punktów dostaną na piśmie. Co ciekawe-wysłuchali-a to już dużo. Abstrahując od politycznych poglądów to jest temat ponad polityczny. Retailove lobby jest też w Rosji, Ukrainie  czy w Chinach-bez znaczenia jaki ustrój i kto rządzi. Ważne jest, abyś przed podpisaniem umowy wiedział-z czym to się je. I o co w tym chodzi. Żebyś tego nie podpisał i nie dołączył do ludzi o których dziś pisze wirtualnapolska.

„Problemy Ani zaczęły się od 20 tys. zł. Tyle bowiem dostała z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. 30-latka chciała prowadzić niewielki sklep ze zdrową żywnością. Po początkowym zainteresowaniu, liczba klientów zaczęła jednak spadać. Większość osób przychodziło porozmawiać, nic nie kupowali. Sklep zaczął przynosić straty, a kobieta wzięła kolejną pożyczkę. Okazało się jednak, że na zupełnie innych warunkach niż początkowo sądziła – oprocentowanie było wielokrotnie wyższe. Zadłużenie, mimo kolejnych wpłat nie malało, wręcz przeciwnie. W efekcie Ania nie wytrzymała presji i podjęła próbę samobójczą”.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Kredyt-az-po-grob-W-Polsce-wzrasta-liczba-osob-z-depresja-z-powodow-finansowych,wid,18257486,wiadomosc.html?ticaid=116d03 

O to chodzi, żeby się nie dać w tę matnię wciągnąć. Czytać, przekazywać dalej i dalej. Bo to jest koniec galerii handlowych w Polsce. Lawinowe bankructwa zresztą towarzyszą galeriom nie od dziś. Ale budują następne. I należy zrobić ile się da, aby podnosić świadomość. Dziękuję za linki. Pozdrawiam.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s