„Szambo” znowu wystrzeliło-poradnik najemcy

Czy żabce puszczają nerwy? Trudno o inną interpretację w reakcji po publikacji Gazety Wyborczej i zarzut dla autorki- że jest nierzetelna.

Spróbujmy uporządkować ostatni miesiąc.

Czyli wróćmy do 20 stycznia i emisji programu Warto Rozmawiać Jana Pospieszalskiego. Po raz pierwszy na otwartym forum publicznym, bez zmienianych głosów, kominiarek na głowach, anonimowych franczyzobiorców temat został przedstawiony.

Dziesiątki milionów złotych strat i długów w US i ZUS ludzi, którzy skorzystali ze sprawdzonego know how w gh- czy przy ulicach-na fitnessach czy spożywce, na wegańskim jedzeniu czy dżinsowych portkach.

Nie wystąpili w programie hodowani „ludzie sukcesu” ani założyciele piramid finansowych, budowanych za pieniądze inwestorów-no bo mamy tajemnice. W programie wystrzeliło szambo, przez lata zatykane procesami, prokuratorami, karami i zastraszaniem ludzi.

Przypomnę, że jestem w posiadaniu wielu umów franczyzowych, kolejnych listów i faktur.  Zatem możecie przyjąć, że te umowy są, faktury też.  I kolejne sieci franczyzowe, które dołączają do łańcucha oszukanych.

Aby nie robić na razie niepotrzebnego zamieszania poczekajmy na to, co miało wyniknąć ze spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości w obecności wiceministra Michała Wójcika. Do tego spotkania doszło w dniu 11.02. Trwało dwie godziny. Nieistotne na razie są wrażenia uczestników po nim i okoliczności usunięcia z listy zaproszonych gości – prawników. Odwołani zostali z listy o 16.30 dnia poprzedzającego spotkanie. Było to zaskakujące. Kto wie więcej od prawników? Kto może przygotować projekt regulacji? Byli żabkowicze pracujący w Niemczech odrabiający tam kwoty nie do odrobienia?

Jeden z nich prowadził trzy sklepiki, dług-pół miliona złotych, drugi pięć sklepików-dług też prawie pół miliona złotych. Jesteśmy wciąż w kontakcie. Tak na wszelki wypadek. Ludziom tym jest wszystko jedno.

Po programie zgłosiła się kobieta-żabkowiczka 60+, bezdomna- zdiagnozowana depresja. Kilkadziesiąt tysięcy długu w US i ZUS i Święta spędzane w psychiatryku. Ma te dokumenty. Bite cztery godziny rozmowy w Warszawie i historia kobiety, która miała czelność w 2009 roku pojechać do kancelarii prawnej na konsultacje w sprawie wycieku pieniędzy z systemu z którego wychodziła strata i rosnące zadłużenie. Chciała skrzyknąć ludzi do działania. Za to odebrano jej dwa nierentowne punkty. Łudziła się, że będzie lepiej. Dziś opiekuje się 93 latką w Warszawie. Ma jedzenie, wynagrodzenie i dach nad głową. Zgodziła się pod nazwiskiem mówić o tym, w sejmie, wszędzie. 

Wróćmy do spotkania w Ministerstwie. Zakończyło się sugestią, że ktoś ma zrobić coś- czyli sprawdzić, przyjrzeć się regulacjom w innych krajach. Można przyjąć, że był to rodzaj wysłuchania.

Kolejnego terminu spotkania nie ustalono, osoby do kontaktu-nie wskazano. Tak czy inaczej nagle znowu szambo wystrzeliło. Tym razem w sejmie.  Poseł zwołał konferencję.

„Pracują po kilkanaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu, wykonują każde polecenie sieci Żabka, a mimo to mają do spłaty długi opiewające na 50, 100 czy nawet 200 tys. zł.”

https://wyborcza.pl/7,155287,25707153,myslalam-ze-wyladuje-w-psychiatryku-wlasciciele-zabek-maja.html?fbclid=IwAR2JUzPs2HqN5QPf3fVIKoK8m5lQukSuQ2LawP7kQoJF2s47sCcqVFipYIw

Po publikacji tekstu Adriana Rozwadowska, autorka na fb pisze tak:

„Miałam od rana wrzucić, napisać jakiś w moim stylu status-elaborat. Ale już w sumie napisał się sam, bo Żabka Polska żąda natychmiastowego usunięcia artykułu”.

„Jeszcze z ciekawostek, jak łatwo zastraszyć media, kiedy jesteś międzynarodowym funduszem.
Rano należący do WP portal Money.pl – o którym tutaj niedawno zresztą pisałam – opisał mój tekst o Żabce: nawet nie mój reportaż własny, a tekst o konferencji Lewicy w sprawie sytuacji ajentów i ajentek.
Okazuje się – to dla mnie po 10 latach w dziennikarstwie dość nowa informacja – że nie można opisywać konferencji w Sejmie, i że można zażądać zdjęcia tekstu opisującego polityczny iwent, jeśli ten ostatni nie jest w smak jakiejś korporacji.
Money postanowił się przestraszyć. Nie rozumiem, ale nie pierwszy to zdjęty tekst w tym temacie.
ERRATA: Fakt też już zdjął.”

24.02.2019 Fakt w końcu nie tylko napisał, ale i opublikował tekst.

https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/zabka-franczyzobiorcy-czuja-sie-oszukani-lewica-chce-zmian/3j5kemd?fbclid=IwAR0ZGs7gus6W5uWJs-vrrZBUpiDm1yENLgHSLWU320F4rInI0r2yysvgMRY

Tymczasem żabkowiczu możesz dołączyć tutaj:

https://www.facebook.com/Powstaj%C4%85ce-Stowarzyszenie-Ajent%C3%B3w-i-Franczyzobiorc%C3%B3w-108261344100169/

Czy Żabka pójdzie na zwarcie i zechce się procesować z mediami? Może to zrobić. Na razie odnosi pierwsze sukcesy w „domykaniu klapy szamba”.

Może dalszy ciąg nastąpi. Kultowe „zanim podpiszesz umowę”-wciąż jest aktualne. „Zarabiają na otwarciach i na wekslach- a nie na obrotach”-też nie traci na świeżości. „Ludzie sukcesu-już czekają”-można spodziewać się konferencji prasowej.

Tymczasem wykopowicze zadziałali, powiązali tekst prasowy plus ten ten z bloga i frekwencja znowu wzrosła. Gdzie czytają bloga z zainteresowaniem? W RPA.

A z innych nowości. Nie tylko warto rozmawiać o napisaniu ustawy czy regulacji cywilizującej, a nie obrażać się na media. Warto też zajrzeć w kilka innych tekstów. Porównawczo.

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/hipermarkety-w-polsce-polacy-nie-chca-juz-robic-takich-zakupow/zqfpxp3

https://usa.se.pl/slynne-domy-handlowe-znikaja-z-usa-macys-zamyka-ponad-100-sklepow-aa-vqut-WqpM-LU7K.html

https://eu.usatoday.com/story/money/2020/02/06/sears-kmart-store-closings-list-2020/4675534002/

Tymczasem biorcy bankowej franczyzy szukają kolejnego pomysłu na siebie.

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/bank-millennium-chce-zamknac-60-placowek-oraz-zwolnic-260-osob,1003308.html

Jedna odpowiedź na “„Szambo” znowu wystrzeliło-poradnik najemcy

  1. Jeżeli chodzi o Żabkę, to mam jedną na mojej ulicy w Krakowie. Dziewczyna, która wzięła obiekt, pracowała wcześniej w Żabce 300 metrów dalej. Po roku prowadzenia Żabki, chciała zrezygnować, bo się nie opłacało. W czasie likwidacji sklepu, Żabka zaproponowała lepsze warunki. Rok później wzięła w ajencję następną Żabkę w pobliżu. Wydaje się być bardzo zadowolona. Być może należy się postawić i zagrozić rezygnacją, a Żabka da lepsze warunki franczyzy?
    Kto wie?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s