Pierwsza reakcja Mc Donald’s w Polsce

Mc Donald’s zwalania franczyzobiorców

Jest reakcja globalnej marki

Co dalej z restauracjami?

Mc Donald’s Polska reaguje w sytuacji nadzwyczajnej. Firma zwalnia franczyzobiorców ze wszelkich możliwych  opłat na dwa miesiące.  Na spłatę zobowiązań franczyzobiorca ma 6 miesięcy.

Franczyzobiorcom Mc Donald’s w Polsce zarząd firmy rzuca koło ratunkowe. Franczyzobiorcy w marcu zapłacili opłaty franczyzowe zgodnie z umową wobec dawcy, a ten od kilku dni pracował nad wdrożeniem planu ratunkowego dla własnych restauracji i restauracji prowadzonych przez franczyzobiorców.  Dziś oficjalną drogą biorcy franczyzy otrzymali dobre wiadomości. Firmie zależy na tym, aby nie zniknąć z rynku-bez obrotów firma nie będzie w stanie funkcjonować stąd też decyzje konkretne- które mają pomóc przetrwać.

W najtrudniejszej sytuacji są galernicy, w najkorzystniejszej te restauracje, które mogą i obsługują kierowców. Firma w czasie kryzysu  reklamuje jedzenie z dostawą do domu.

 Zaciągnięte kredyty na biznes zostały zawieszone na trzy miesiące ( do regulowania są odsetki wobec Banków). Do rozmów z franczyzobiorców z bankami franczyzodawca włączył się, aby pomóc swoim biorcom. W piśmie wystosowanym do franczyzobiorców czytamy, że partnerem biznesowym jest się w dobrych i trudnych czasach.

To bodaj pierwsza decyzja globalnej firmy w Polsce, która podejmuje tego rodzaju decyzje nie topiąc swoich partnerów.  Właściciele jednej restauracji Mc Donald’s zatrudniają po ok. 40-50 pracowników (wszyscy są zatrudnieni na umowy o pracę).

Na uwagę zasługuje też decyzja firmy Żabka Polska- korporacja na walkę z koronawirusem przeznaczyła 4,5 mln złotych. Wg Gazety Wyborczej środki zostały przekazane Ministerstwu Zdrowia .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s