Rzeźnia. O tym Steve nie pisał-poradnik najemcy

Retailowy bełkot w nowej szacie

Prezes 4F mówi jak jest

Drukarnie zacierają ręce

Po majówce gh zostaną częściowo otwarte. Przed galernikami remodeling i covidobrending czyli R&C. Drukarnie się odbiją  finansowo na banerach zasłaniających pustostany czy wyklejkach na szybach. To jest pozytywna wiadomość dla drukarni.

30 kwietnia (czwartek) w ciszy obchodzimy VI Urodzinki-właśnie wtedy-sześć lat temu, powstał blog.  Balonów i iwętu nie będzie. Niemniej blog-jako, że wiele będzie się działo w retailu- jest na etapie remodelingu, rebrendingu i tenant mixu. Celowo używam tego rodzaju slangu do którego należy dorzucić pik i różową różę w świecie retailu. Awansując w inwestorskiej hierarchii można zostać np. różową różą na kraje Europy-Środkowo Wschodniej jakkolwiek by to nie brzmiało dziwacznie. Jest jeszcze kwestia porzuconego na rzecz covidu świata franczyzy, do którego też należy powrócić, bo brak ustawy sprawi, że przyszli biorcy są łatwym łupem w momencie recesji.  Franczyza może być przysłowiową brzytwą, a nie pomysłem na przyszłość.

Zostawmy na razie przyszłość na rzecz teraźniejszości-prace nad zmianą bloga trwają i niebawem pojawi się w innej szacie.

Od jakiegoś czasu często w mediach pojawia się właściciel marki 4F. Z jego słów wynika, że nie zamierza zwalniać ludzi, których nazywa misjonarzami. Nie pracownikami, ale misjonarzami. Dodatkowo powołuje się na lektury Steve’a Jobsa i dość często używa retailowego slangu. Jako realnie sprzedawca sportowej odzieży „na zasadach franczyzy” okazał się być w porządku dawcą.  Czyli nie niszczył ludzi i nie opowiadał głupot. Jeśli dany punkt nie szedł to sam przejmował sklep zwracając pieniądze inwestorowi.  Otwartym tekstem właściciel tej marki mówi jak jest dziś w dniu ogłoszenia „dobrej nowiny”.

„Po 4 maja nasza pozycja negocjacyjna jest zerowa. Głowy najemców będą lecieć jedna po drugiej. I podkreślam – wina leży tu nie po stronie rządu, ale w stu procentach po stronie galerii handlowych.

„galerie handlowe się z tego wycofały. Dziś już nie chcą z nami rozmawiać, bo wiedzą, że straciliśmy pozycję negocjacyjną. Nie widzę dobrej woli po drugiej stronie. Nikt nie chce dziś z nami rozmawiać. Nie wierzę, że teraz dojdą z nami do kompromisu. My, jako najemcy, tego nie przetrwamy. Sytuacja jest beznadziejna”.

„To będzie rzeź najemców. Jeśli dostaniemy te same czynsze, handel w galeriach nie przetrwa”.

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/handel-w-galeriach-handlowych-od-4-maja-komentarz-prezesa-4f/glpg2lt

Szczerze współczuję tej marce jak i tysiącom innych utopionych w systemie retail. Rozumiem, że czyta się Jobsa. Jobs, to brzmi dumnie.   Rozumiem, że nie chce się czytać o stanie faktycznym innych autorów-nieodrealnionych bez takiego nazwiska jak Steve. Gh to rzeźnia od dawna. Tego prezes-nie doczytał.

Dlatego potwierdzam słowa prezesa rozpoznawalnej, lubianej polskiej marki 4F. Wyraziłem to zdanie już 6 lat temu. Zatem nie jest to coś nowego. Rzeźnia była i rzeźnia będzie.  Z nielicznymi wyjątkami od retailowych „zasad”. Niestety zaniedbania i niechęć do uporządkowania nowotworu  tzw. klasy politycznej dziś mają swoistą pointę. Polska dziś jest poszkodowana przez gh. Takie są fakty.

Stąd też żalu po gh w Łodzi-nie będzie. Żal jedynie ludzi. Dali się nabrać na pijarową ściemę. Na miliony nieistniejących ludzi, odrealnione piki i koszty z dziurawych sufitów. Galernicy pracują za granicą. Poza systemem.

Przy 6 tysiącach usterek  technicznych, ktoś to „klepnął” otworzył  i podpisał zgody.  „Na oko” super wow.

Nawet drogi zbudowano pod ten niepotrzebny death mall. Z Fabryki Biznesu została fabryka bankrutów.

https://expressilustrowany.pl/wlasciciel-sukcesji-w-upadlosci-obejmuje-likwidacje-majatku-dluznika-lodzki-sad-podjal-decyzje-zarzad-sklada-zazalenie-co-to/ar/c15-14919662

Czytasz Jobsa? Zajrzyj tutaj. Lepiej późno niż wcale. Tam znajdziesz biznesowy konkret. Na dole strony.

www.kiedyodchodza.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s