Kurczak Frytki Center-poradnik najemcy

Wydaje się, że są takie franczyzowe marki, które są odporne na upadki.

k23

Okazuje się jednak, że po hucznych otwarciach następują ciche zamknięcia.

k5

O ile można przyjąć, że otwieranie i zamykanie to normalność o tyle, te sto procent gwarancji, wiedza i doświadczenie są na nią odporne. Czyli informacji jako takich zawierających wsad w środku- jest nie wiele na temat np. KFC. To kolejna legendarna marka „premium” w sieci gastro.

 kfc1

Warto przyjrzeć się zdjęciom i postawić pytanie jak to jest ze sprawdzonym systemem i powiedzieć sprawdzam.

kfc5

kfc2

kfc3

 

 

kfc4

 

Nie ma systemu, który zagwarantuje samograj i ich żywotność jest ograniczona: smakiem, kosztem najmu gruntu, pomysłami marketingowymi, wreszcie zapotrzebowaniem. Jednorazowo na starcie należy wyłożyć środki za logo, know how itp. Duże środki. Dodatkową pokusą może być to, że masz propozycję nabycia udziałów i fakt, że dany brand-nie upada. Wrzucone w średnią sieci obroty mogą być dodatkową pokusą, a doświadczenie w biznesie-może być gwoździem do przysłowiowej trumny.

kfc21

kfc11

kfc41

 W polskim wydaniu franczyzy należy pamiętać o tym, że nie chodzi o twój interes. Ty jesteś darmową siłą roboczą dla franczyzodawcy, maszyną do realizacji poleceń. Jeśli tego nie robisz-sprawy trafiają do sądu. W sądzie-jesteś bez szans-bo jesteś biorcą, a nie pracownikiem-tego nie regulują przepisy. Jeśli trafisz na guru który wskazuje gh jako lokalizację to wiedz, że zostajesz z umowami bez wyjścia, no chyba że zapłacisz-uznanej światowej marce i jeszcze bardziej uznanej gh.

k1

Pojawianie się nowej marki w danym budynku to może być zmuszanie franczyzobiorcy pod rygorem rozwiązania umowy, wpuszczenia innego franczyzobiorcy lub/i nałożenie kary „umownej”. Znam przypadki zmuszania franczyzobiorcy przez dawcę zmiany lokalizacji z „ulicy” na gh. Czyli albo z ulicy wejdziesz do gh, albo kończymy współpracę. Ktoś kto pracuje w ten sposób od lat-nie ma wyjścia, bo porzucenie pracy ma związek z szukaniem nowej, przekwalifikowaniem się, a to-łatwe nie jest. Naganiacze o tym widzą-dlatego-dyktują warunki. Przed podpisaniem umowy są ehy, ohy i ahy-uśmiechy. Sympatycznie. Po jej podpisaniu stajesz się logiem. Jak to KFC.

k41k31

Uwaga-ślisko.

(zdjęcia KFC abandoned)

Tabloid „Fakt” rzadko zabiera głos w sprawach gospodarczych. Tym razem zabrał. Warto zajrzeć. Polecam.

http://www.fakt.pl/finanse/sieciowe-kawiarnie-uciekaja-z-polski,artykuly,571497.html

 Ile padło KFC, Burger Kingów czy Mc Donaldów na świecie? W centrach handlowych i poza nimi? Takie dane-są niedostępne. Słyszymy z reguły o dynamicznym rozwoju i kolejne zapowiedzi otwierania nowych punktów.

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s